dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Wyścigi fotograficzne czyli o lutowym zdjęciu miesiąca
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Wyścigi fotograficzne czyli o lutowym zdjęciu miesiąca


„Prawie jak wyścigi konne”
fot. Wojer

Szczere uznanie. Gratulacje. Brawo! Tak najkrócej można zawrzeć wrażenie, jakie na Jury zrobił przegląd zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny w lutym. Bogactwo, różnorodność i zróżnicowanie gatunkowe prezentowanej fauny były zdumiewające.

Obok widocznej pasji poznawczej Autorów zdjęć na uwagę i wysoką ocenę zasługują tu zarówno coraz wyższe umiejętności podchodzenia, maskowania się i wyczekiwania właściwego momentu naciśnięcia spustu migawki, jak również coraz większa wiedza o biologii fotografowanych gatunków, znajomości uwarunkowań ich behawioru – stałych lub zmiennych środowisk bytowania, zwyczajów, lęku lub tolerancji dla obecności człowieka. Zdjęcia różnią się jeszcze nieco stopniem opanowania przez Autorów samego warsztatu fotograficznego, Jury podchodzi jednak do  tego faktu z wyrozumiałością oraz głęboką świadomością istniejących wśród Uczestników Konkursu różnic wiekowych, doświadczenia i możliwości sprzętowych.
„Wróbel domowy”
fot. Gosiek4000

 

 

 

 

Pozostały już tylko cztery miesiące do rozstrzygnięcia tej pasjonującej rywalizacji i sięgnięcia przez najlepszych po niezwykle cenne nagrody. Bieżące oceny i komentarze Eksperta mają za zadanie pomóc Autorom w korekcie własnych błędów oraz nabywaniu umiejętności artystycznego patrzenia na przyrodę. Pragniemy podkreślić tu z troską, że jeśli komentarze naszego Fotografa wydają się czasem nieco nazbyt surowe, to wnikliwa ich lektura powinna służyć podnoszeniu swojej wiedzy i zachęcać do dalszego, jeszcze lepszego fotografowania.

Zadaniem tych krótkich, profesjonalnych omówień nie jest udzielanie Autorom korepetycji z fotografii, lecz ocena i wskazywanie właściwego kierunku w pokonywaniu drogi opanowania dojrzałego procesu twórczego. W sztuce fotografii wiedza ta jest niezbędna dla świadomego eliminowania wszelkich niedoskonałości obrazu. Skutkiem nieznajomości warsztatu fotograficznego jest bowiem nieświadomość popełnianych błędów i dalsze ich powielanie, w Konkursie natomiast powinny rywalizować prace najlepsze z najlepszych.

Spośród zdjęć nadesłanych na konkurs w lutym laureatem miesiąca Jury wybrało zdjęcie Wojera zatytułowane „Prawie jak wyścigi konne”, przedstawiające biegnące sarny. Ruch i dynamika zwierząt zamknięte zostały tu w bardzo ładnej, dwuwalorowej kompozycji tła zimowego lasu. W kategorii uczestników młodszych, z całej galerii różnorodnych ptasich portretów, zaprezentowanych przez Gosiek40000, wyróżnione zostało zdjęcie wróbla domowego.

Wszystkim Autorom składamy serdeczne gratulacje,
Piotr Pukos

Przysyłajcie swoje zdjęcia i wygrywajcie nagrody! Dla zdobywcy I. miejsca lustrzanka cyfrowa NIKON D60 wyposażona w wydajny obiektyw z redukcją drgań AF-S DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR.
Zobacz nagrody przyznawane w innych konkursach [>>]

 


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij