dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Mglisty październik w „Leśnych Impresjach”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Mglisty październik w „Leśnych Impresjach”

Drodzy Uczestnicy Konkursu,

witając Was jeszcze raz ciepło i serdecznie po wakacyjnej przerwie miło doświadczyć, że obok stałych bywalców, pojawili się nowi Autorzy. Konkurs się rozwija, zatem wszystkich witamy z radością.

Rozpoczęcie nowej edycji w październiku zbiegło się z utworzeniem na ten jeden miesiąc nowej kategorii, związanej z obchodami Europejskiego Tygodnia Leśnego. Przez następne miesiące pracować będziemy zgodnie z regulaminem, z którym każdy uczestnik powinien się zapoznać. Mnogość i różnorodność kategorii powinna Was inspirować do prób i poszukiwań twórczych w każdej z nich. Warto zadać sobie taki trud, celując choćby w sprawdzian własnych umiejętności. Jak zapewne zauważyliście oceniający zdjęcia Ekspert stara się raczej udzielać wskazówek i porad, zmierzających do zrozumienia i podnoszenia przez Was warsztatu fotograficznego, bez surowej przygany za popełniane błędy. Jedynym kluczowym błędem, który ciągle się jeszcze powtarza, jest nadsyłanie prac nie związanych z tematyką leśną. Przypominamy, że jako niezgodne regulaminem, mogą one pozostać bez oceny, a nawet usunięte z konkursu.

W kategorii Europejski Tydzień Leśny na wyróżnienie zasłużył zestaw 3 prac podpisanych e-mila, wśród których kolorystycznie wyróżnia się „drzewo-buk” oraz zdjęcia Ar1998 obrazujące zamiłowanie do grzybów:) Wszyscy uczestnicy tego mini konkursu otrzymają od nas eRysiowe smycze.

W pozostałych kategoriach dużymi krokami do fotograficznego mistrzostwa zmierza hunter, autor wyróżniających się zdjęć, wśród których na szczególną uwagę zasługują „Byk we mgle” (zwycięskie zdjęcie października) i „Ktoś mnie podgląda”.

Trudne technicznie i piękne artystycznie jest również zdjęcie czapli białej, którego Autor – Robert16 dał dowód dużego kunsztu warsztatowego i opanowania, utrzymując na wysokim poziomie parametry ostrości i kompozycji, przy fotografowaniu z ręki i pod światło oraz wojer, z ciekawym ujęciem sierpówki na zdjęciu „Red eye” i niezwykle klimatycznym, reporterskim fotogramem „Ręczne przygotowanie gleby”.

Debiutantów, stawiających pierwsze kroki w naszym Konkursie, a może i w sztuce fotografii, zachęcamy do odwagi w próbach. Wszystkich zaś namawiamy do uważnego przeglądania i analizowania całości prac wraz  komentarzami. Taka lekcja za darmo pozwoli Wam unikać i nie powielać błędów innych, a może stać się inspiracją dla własnych pomysłów.

Wszystkim Autorom serdecznie gratulujemy.   

 


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij