dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Rekordowe „Leśne Impresje”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Rekordowe „Leśne Impresje”

Drodzy Uczestnicy Konkursu!

bardzo przepraszamy za tak późne ogłoszenie wyników, ale pobiliście kolejny rekord. W marcowej edycji napłynęło do oceny niemal 700 zdjęć. Były niezwykle różnorodne, zarówno pod względem tematycznym, jak i warsztatowym, co też znalazło odzwierciedlenie w ich rywalizacji o laur zwycięzcy miesiąca.

W ostatecznej ocenie Jury stara się zawsze uwzględniać fakt zarówno istniejących rozbieżności w umiejętnościach i zaawansowaniu warsztatu twórczego Autorów (wynikających choćby z różnic wiekowych uczestników w poszczególnych kategoriach), jak i różnic w możliwościach realizacji podjętych tematów, dyktowanych posiadanym przez Was sprzętem o bardzo różnej klasie. Dotyczy to przede wszystkim obiektywów – najważniejszego elementu aparatu.

Podsumowując edycje marcową, Jury stanęło zatem przed nie lada wyzwaniem. Nasza Galeria Fotografii zaczęła przybierać miejscami postać bardziej kalejdoskopu obrazków, nadsyłanych przez autorów z intencją "co się komu udało zrobić", aniżeli areny rywalizacji najlepszych zdjęć przyrodniczych w Polsce.

W trosce o poziom Konkursu oraz czytelność kryteriów w rywalizacji o bardzo cenne nagrody finałowe, z całości nadesłanych prac Jury wybrało ok. 150 najciekawszych zdjęć do ostatecznej oceny, kierując się zgodnością treści obrazów z  regulaminową tematyką oraz ich walorami artystycznymi. Za kryteria twórcze przyjęto podstawowe, wielokrotnie omawiane w treści komentarzy pod zdjęciami elementy oceny fotografii – kompozycję, ostrość, kolorystykę i plastykę zdjęcia oraz pomysłowość i nieszablonowe podejście do realizacji tematu przez Autorów.

W ocenie ostatecznej, po przeglądzie całości nadesłanych prac, Jury postanowiło uznać za Laureata Marca 2009 zdjęcie Rogacza, które nadesłał Kaskader, natomiast w kategorii uczestników młodszych wyróżnienie przyznano fotografii Klempy z łoszakiem (bez tytułu), które nadesłał Kamil10.

Wszystkim Autorom Jury składa gratulacje, zachęcając do dalszej rywalizacji.

Piotr Pukos

 


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij