dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Nagrody w konkursach rozdane!
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Nagrody w konkursach rozdane!

Pierwsze edycje naszych eRysiowych konkursów okazały się ogromnym sukcesem. Spośród kilkuset konkursowiczów wyłoniliśmy 22 laureatów. – Nie było łatwo, udział w konkursie wymagał dużo cierpliwości, ale było warto – tak ocenia swoje wysiłki Małgorzata Urban, laureatka konkursu „Leśny Geniusz”.

Laptopy, aparaty, obiektywy, odtwarzacze MP3 i wiele innych nagród otrzymali z rąk nadleśniczych zwycięzcy czterech konkursów ogłoszonych na naszym Wortalu.

Pełna lista laureatów [>>]
Zdjęcia z rozdania nagród [>>]

„Leśne Impresje” – konkurs foto
Ten konkurs cieszył się wśród Was największym powodzeniem. Jury musiało ocenić ponad 700 zdjęć, spośród których wybrało te najlepsze. Nie było to łatwe zadanie, bo każde zdjęcie zaskakuje, jeśli nie profesjonalizmem, to z pewnością pomysłem i wrażliwością na otaczający świat przyrody.

 

„Zachód przez liście”
Jury bardzo zaintrygowało w jaki sposób najmłodsza laureatka konkursu fotograficznego Natalia Baran eksperymentowała z kolorami w fotografii. Nagroda w erysiowym konkursie to nie pierwszy sukces Natalii. Wygrała kilka innych. Należy również do kółka fotograficznego, w którym doskonali swoje umiejętności.

 


 
Szara „Baletnica”

Marta Baranowska, autorka zwycięskiego zdjęcia, jest świeżo upieczoną maturzystka z Wyszkowa. – To był zupełny przypadek, że udało mi się zrobić zdjęcie tej pliszce – opowiada Marta. – Jechaliśmy pochmurnym majowym wieczorem z tatą samochodem, gdy po drodze zauważyliśmy zająca. Chciałam go sfotografować, więc podążyliśmy za nim. Dzięki temu dotarliśmy do miejsca, gdzie pliszka lawirowała w powietrzu, by za chwilę zanurkować i złapać swą zdobycz. Akurat, gdy naciskałam spust aparatu, odwróciła główkę... Nie mogłam przegapić takiego zdjęcia.

 


Być wystarczająco blisko

Drugie nagrody w konkursie fotograficznym otrzymali Paulina Wierzgacz z Wrocławia oraz Michał Malinowski z Wałbrzycha. Paulina jest uczennicą Liceum Plastycznego w klasie o profilu... jubilerskim. Ale od zawsze kochała przyrodę. Jako miłośniczka koni często wybiera się na przejażdżki po lesie. – Jestem pewna, że podążanie za marzeniami i niezniechęcanie się porażkami pozwala na osiągniecie sukcesu, cokolwiek robimy. – opowiada Paulina, gdy pytam, co nią kieruje, gdy tworzy.

 

 

Michał jest entuzjastą sportów ekstremalnych i fotografii. – Gdy fotografuję, czuje się wolny, nic mnie nie ogranicza, mogę pokazać przez swoje prace moje spojrzenie na świat, mogę pokazać to co czuję; radość, gniew czy smutek – tak mówi o swojej pasji Michał – James Nachtwey, znakomity fotograf wojenny, idealnie opisuje istotę fotografii, którą staram się kierować, gdy tworzę – „Jeśli twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko”.

 

 

Myśliwy z aparatem
Zdjęcia Łukasza Wojciechowskiego, zdobywcy trzeciej nagrody w konkursie fotograficznym, pokazują, że zawsze jest blisko tam gdzie coś ciekawego dzieje się w lesie. Jest uczniem Technikum Leśnego w Starościnie i stażystą w kole łowieckim, dlatego ma wiele okazji do bycia w lesie i obserwowania zjawisk, jakie w nim zachodzą. – Dla mnie ważny jest nie tylko efekt, jaki osiągnę na zdjęciu. Nie zawsze uda się je zrobić dobrze. Ale niesamowity i pełen emocji jest ten moment obcowania z przyrodą. Wręcz uczestniczenia w życiu lasu i jego mieszkańców – opowiada Łukasz.

 

 

„Leśny Geniusz” – sprawdzenie wiedzy
W konkursie quizowym uczniowie co miesiąc musieli odszukać na Wortalu odpowiedzi na 10 pytań związanych z przyrodą i leśnictwem. – Dużo wysiłku mnie kosztowało wyszukiwanie odpowiedzi na te pytania – tak ocenia poziom trudności testu zwyciężczyni w kategorii „Młodzież” Gosia Urban ze Świrczowa. Jest właśnie świeżo upieczoną uczennicą I klasy licealnej o profilu medyczno-przyrodniczym.

Asia Krutel z Piły, zdobywczyni głównej nagrody w kategorii dzieci, była najpilniejszą uczestniczką konkursu. Aż sześć razy otrzymała maksymalna ilość punktów! - Warto uczestniczyć w konkursach, bo pozwalają na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności, są świetnym sposobem na wypełnienie wolnego czasu i dają szanse sprawdzenia siebie w gronie innych – tak o swoim uczestnictwie w konkursie opowiada Asia.

„Mój Las” – „Nasz Las”
Konkursy na najlepsze blogi indywidualne i zbiorowe wymagały od uczestników nie lada dyscypliny, bowiem przynajmniej raz w tygodniu należało zrobić wpis o tematyce przyrodniczej w prowadzonym przez siebie blogu.

Na początku było trudno się mobilizować. Ale było warto. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat miejscowej przyrody – tak opisuje swoją prace nad zwycięskim blogiem pt. „Leśna” jego autorka Sylwia Chrapek z Brennej.

„Leśne Elfy” to tytuł zwycięskiego blogu, którego autorami jest 12 uczniów z klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Pod opieką nauczycielki Ewy Gałeckiej stworzyli pełną ciekawych pomysłów relację z działalności swojej szkoły na rzecz przyrody i ekologii.

Poniżej znajdziecie prezentacje sylwetek zwycięzców. Kim są i czym się kierują w swoim życiu? Przeczytajcie! 

Marta Baranowska [>>]
Palina Wierzgacz [>>]
Michał Malinowski [>>]
Łukasz Wojciechowski [>>]
Małgorzata Urban [>>]
Joanna Krutel [>>]
Sywia Chrapek [>>]
SP nr 19 w Elblągu [>>]


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij