home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor GimBB   data 2014-06-17

Nasze uroczysko

17 czerwca po raz ostatni wybraliśmy się do lasu, w miejsce, gdzie rok temu rozpoczęliśmy naszą przygodę z akcją " Było wysypisko, jest uroczysko". Zaśmiecony niegdyś obszar dziś wygląda dużo lepiej. Wśród drzew i traw nie znajdziemy już odpadów szkodliwych dla środowiska. Przyroda zaczęła się odradzać. Myślimy, iż za kilka lat wyrosną tam nowe rośliny. 

Po obejrzeniu wyznaczonego obszaru, udaliśmy się do rezerwatu przyrody "Dziki Ostrów" w gminie Nowa Wieś Wielka. Zobaczyliśmy tam puszczę, a w niej m. in. dzicze bobrzysko. Zadziwiające, że siedlisko to zostało założone przez człowieka kilkadziesiąt lat temu i pozostawione w rękach natury. 

Przez kilka miesięcy nauczyliśmy się dostrzegać piękno przyrody, a także zagrożenia, jakie niesie dla niej działalność nieroztropnych ludzi. Wiemy już, jak ważną rolę dla środowiska może odgrywać segregacja odpadów. Cieszy nas fakt, że mamy swój wkład w procesie odnowy lasu.

  

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

Wróć do blogów

LOGIN

 

Archiwum

Oceń blog

Ilość głosów: 264
Średnia ocena: 2.38

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij