home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor elkaart   data 2014-06-01

GAZETKA SZKOLNA "EKOLUDEK"


„EKOLUDEK”  to dwumiesięcznik, który ukazuje się w naszej szkole od  roku szkolnego 2003/2004.  Hasło przewodnie naszej gazetki to słowa pana profesora doktora habilitowanego, pracownika Uniwersytetu Warszawskiego Floriana Plity „ Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego. Na pozór niewielkiego ludzkiego działania. Zależy od każdego z nas’’. Dobór treści często określaliśmy sami. Wymyślaliśmy zadania dla naszych rówieśników. Pracując nad gazetką zawsze staraliśmy się, aby przyniosła jak najwięcej przyjemności odbiorcom. Dlatego ze środków ze sprzedaży gazetki kupowaliśmy liczne nagrody, upominki dla wszystkich, którzy przygotowywali materiały do gazetki oraz dla tych, którzy prawidłowo rozwiązywali zadania, krzyżówki. Zawsze zwracamy uwagę na solidność i estetykę przygotowywanych materiałów. Często wymaga to przepisywania, poprawiania, dodatkowego ozdabiania, jednak dzięki temu uczymy się dokładności, wyrabiamy w sobie poczucie estetyki i odpowiedzialności za teksty firmowane swoim nazwiskiem. Uważam, że dzięki komputerowej „obróbce’’ wygląd gazetki  jest ciekawy, estetyczny.

    Nasza gazetka zawiera treści przyrodnicze tak dobrane, by pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania.  Chcemy poprzez „EKOLUDKA” uwrażliwić dzieci

i młodzież na problemy środowiska, wyrabianie szacunku do przyrody

i jej piękna, uczyć perspektywicznego myślenia  i przewidywania skutków  określonej, często niewłaściwej działalności człowieka.

   Praca w redakcji EKOLUDKA daje nam ogromną satysfakcję

i powód do dumy.  Myślę, że dzięki ciągłości w ukazywaniu się gazetek nasi uczniowie mają szansę na swoje „ pięć minut’’.

   Jako reprezentantka zespołu redakcyjnego jestem przekonana, że wszelkie działania twórcze nabierają szczególnego sensu, gdy ich cel wykracza poza zdobycie dobrej oceny, gdy efekty naszej pracy mogą zaistnieć publicznie i znaleźć swoich odbiorców. Taką rolę odgrywa właśnie „EKOLUDEK”.

                                        Maja Komorniczak

 

Komentarze (7)

~:-) 01.06.2014 14:06:45
Fajna gazetka .

~Mati 02.06.2014 06:44:06
Z tej gazetki wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

~Ola 02.06.2014 17:56:51
Praca w redakcji Ekoludka daje mi ogromną satysfakcję.

~;) :) :) Magda.M :) :) :) 05.06.2014 20:06:13
Nasza szkoła jest najlepsza wszystko wie piękna jest Siedzą w ławkach grzecznie dzieci A za oknem słońce świeci Zamiast patrzeć na tablicę Wciąż zerkają na ulicę. Skrzypi o tablicę kreda Że też uciec stąd się nie da Zamiast słuchać o cyferkach Pobawiły by się w berka. Pani patrzy na nie ciepło - Chętnie by się wam uciekło? Lecz nie zła jest, a radosna Bo za oknem jest już wiosna Przyroda moi mili Jest potrzebna w każdej chwili. Gdyby jej nie było To na świecie było by nie miło. Przyroda to las i jezioro. kurka i muchomor. pies i jaskółka wszystko co na około podwórka. o przyrodę trzeba dbać... bo w przeciwnym razie... nudny będzie świat. Dzięki przyrodzie świat lepiej poznajesz , poznajesz : kontynenty, miasta i kraje. Poznajesz:kwiaty,zwierzęta i rzeki, poznać to wszystko zajmie Ci wieki. Wiekami się będziesz zajmować przyrodą, aż wreszcie jej piękno zdecyduje co zrobisz z urodą. Uroda jest piękna i przyroda też.Ty doskonale o tym wiesz, ja też. ;)

~dekla 07.06.2014 19:30:01
bardzo fajna gazetka można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy!!;)

~Hiroszima 26.06.2014 17:38:56
Ten blog powinien wygrać ponieważ jest bardzo ciekawy... Bardzo dużo serca w to wkładacie nie to co te inne blogi... \"PIĘLKNY LAS, TO CZYSTY LAS\" jako NAJLEPSZY BLOG... Mam nadzieję,że wygracie bo inni nic nie robią, a jeszcze wygrają!!! To najlepszy blog jaki czytałam z tych wszystkich... Wasz blog nie najbardziej zainteresował jest taki ciekawy i nie brakuje wam tematów, więc dlaczego wy macie nie wygrać!? Jeszcze raz to powtórzę: \"PIĘKNY LAS,TO CZYSTY LAS\" powinien być doceniony bo bardzo się wyróżnia od innych blogów... ma wiele tematów i bardzo ale to bardzo zaangażowali się w ten konkurs, więc proszę ich docenić...Jeszcze raz PROSZĘ!!! HIROSZIMA!!!

~Hiroszima 26.06.2014 17:40:32
*mnie

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

Wróć do blogów

LOGIN

 

Archiwum

2013 (1)
2014 (42)
styczeń (4)
luty (10)
marzec (5)
kwiecień (12)
maj (8)
czerwiec (3)
Oceń blog

Ilość głosów: 7847
Średnia ocena: 8.25

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij