dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Światło pokoju u leśników
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
szymon654gp
2017-05-24 15:11:17
pienkneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

nata_jur1991
2017-05-11 12:26:59
Wspaniałe

kajetan12243
2017-02-26 15:32:14
to jest foluminalne

kajetan12243
2017-02-26 09:21:47
to jest przecudowne

kajetan12243
2017-02-25 15:02:49
super

Światło pokoju u leśników

Przekazanie Światła Pokoju
Przekazanie Światła Pokoju

Dzisiaj w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych leśnicy przyjęli bardzo wyjątkowych gości. Jednym z nich był Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Kolejnymi gośćmi byli harcerze, którzy przybyli z niecodziennym prezentem. Młodzież z Kwatery Głównej ZHP przyniosła Betlejemskie Światło Pokoju, które w imieniu wszystkich leśników odebrał Marian Pigan – dyrektor generalny LP.

To druga wizyta harcerzy z betlejemskim płomykiem w siedzibie Lasów Państwowych. Coroczna akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest znana i ma coraz szerszy zasięg. Roznoszone przez harcerzy światło – symbol ciepła, miłości, pokoju oraz nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnych stołach w wielu domach.

Dyrektor Marian Pigan życzył wszystkim zebranym spokojnych świąt w gronie najbliższych. Wraz z dyrektorem Światło Pokoju i życzenia siły do zmieniania świata na lepsze odebrał Jerzy Buzek. Uczestniczył on też w spotkaniu wigilijnym łamiąc się opłatkiem z leśnikami.

– Osobiście jestem bardzo dumny z tego że spotykam się ze środowiskiem leśników. Już od dwóch lat spotykam się z Wami również pod Parlamentem Europejskim. Dzięki leśnikom mamy najpiękniejszą choinkę w Brukseli. Jest to niezwykły dar, który podziwia cała Europa – przekonywał Jerzy Buzek.

Prof. Jerzy Buzek łamie się opłatkiem z harcerzami

Akcję zapoczątkowały w 1986 r. Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, Światło Pokoju obejmuje prawie całą Europę. Co roku przywożone jest ono z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2017 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij