dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Prawie wiosennie w „Leśnych Impresjach”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Prawie wiosennie w „Leśnych Impresjach”

fot. mmateusz
fot. mmateusz

Wiosna, wiosna, wiosna! Właśnie zawitała w moje okolice. Zaczął się wczesnowiosenny ruch w przyrodzie. Całość środowiska zmienia swoje oblicze. To, co do niedawna było szaro-bure, zaczyna nabierać rumieńców. To, co do niedawna było nieme, zaczyna śpiewać, wychwalając pierwsze prawdziwie ciepłe promienie słońca. 

Czy to na ziemi, czy w koronach drzew widzimy jeden z cudów, jakie co roku funduje nam Matka Natura. Radość jest tym większa, że długo czekaliśmy na ten wiosenny czas. A jest on dla nas – fotoprzyrodników wyjątkowo cenny.

Wokół  dzieje się tak wiele, że nie wiadomo, za co się zabrać. Tym bardziej, że widać gołym okiem zmiany, które zachodzą w bardzo szybkim dla nas tempie. Dopiero co przylaszczki zaczęły kwitnąć, a już część z nich potraciła swe cudowne niebieskie płatki i zaczyna się wtapiać w otoczenie zielonymi liśćmi.

fot. agata063
fot. agata063

Tak samo jest z wieloma innymi wiosennymi gatunkami od zawilców po ziarnopłony. Podobnie wśród ptaków, których setki, tysiące gnają na swe lęgowiska, zatrzymując się tylko na chwilę, aby uzupełnić kalorie i lecieć dalej. Także większość żurawi zakończyła już widowiskowe toki i wysiaduje jaja.

My jednak musimy jeszcze wrócić do marcowej edycji „Konkursu Leśne Impresje” i obwieścić Wam, kto został wyróżniony w marcu za swe poczynania fotograficzne

W starszej kategorii wiekowej postanowiliśmy wytypować jedno zdjęcie zwycięskie marcowej edycji oraz jedno wyróżnienie. Zwycięzcą jest „mmateusz”, który stworzył fotografię pod wieloma względami idealną. Z dobrym rozplanowaniem kadru, nienaganną ostrością i – co chyba najważniejsze – potrafiącą dzięki barwnemu grubodziobowi rozweselić szare otoczenie.

Jury postanowiło wyróżnić także zdjęcie autorki „agata063”, które w bardzo ciekawy sposób zestawia nam dwa światy. Ten normalny dla nas las oraz bardziej abstrakcyjny las mszaków, który dzięki niskiej perspektywie wydaje się być bardziej przystępny.

Gratulujemy wyróżnionym w tej edycji!

Pamiętajcie jednak, że mamy przed sobą wyjątkowo krótki miesiąc – kwiecień. Jest jeszcze jednak kilkanaście dni, których nie prześpijcie! Korzystajcie z piękna, jakie daje nam ten uroczy czas i je piękno za pomocą swoich aparatów.

Antoni Kasprzak


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij