dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Nagrody przyznane!
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
messi
2020-06-28 18:53:05
woule nie da się patrzeć

messi
2020-06-28 18:52:29
jebane gówna te wasze ptaki

gowno20
2020-05-25 19:24:23
stara strona przeterminowana bo z 2010 roku XD pozdro 600 elo benc

messi
2020-05-06 10:41:54
ja jestem na lekcji

messi
2020-05-06 10:40:54
kttybella to ty?

Nagrody przyznane!

 

„Klempa i łoszak”
Fot. Kamil Przysło (
kamil10)
I miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii dzieci

„Przyłapane”
Fot. Kinga Przyłucka (kinga99)
II miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii dzieci

 Tegoroczne edycje eRysiowych konkursów były rekordowe pod każdym względem - zarówno ilościowym jak i jakościowym. Wykazaliście się niezwykłą inwencja twórczą i wrażliwością na otaczającą Was przyrodę. Tym bardziej wybór byl dla nas niezwykle trudny.

Konkurs quizowy „Leśny Geniusz”
Co miesiąc, począwszy od października, zamieszczaliśmy dla Was testy z pytaniami na temat lasu. W tym czasie wyłoniliśmy 8 leśnych geniuszów. Teraz czas na ogłoszenie osób, które okazały się najbardziej systematyczne i uzyskały największą liczbę punktów w całej edycji konkursu.

W kategorii uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych:

  1. Niekwestionowanym zwycięzcą i tym samym zdobywcą tytułu „Leśnego Geniusza 2008” jest Adrian Śliwiński (adsliwinski). Jako jedyny od rozpoczęcia konkursu, co miesiąc rozwiązywał test na maksymalną ilość punktów.  

Aby wyłonić drugie i trzecie miejsce przeprowadziliśmy dogrywkę, w której zarówno kuba-98 jak i kar-98 zdobyli tę samą liczbę punktów. W związku z tym przeprowadziliśmy losowanie, które jako zdobywcę drugiego miejsca wyłoniło:

    2.   Karolina Hanysz (kar-98)
    3.   Trzecie miejsce zdobył Jakub Frąszczak (kuba-98)

W kategorii młodzieży:

  1. Tytuł „Leśnego Geniusza 2008” zdobył Daniel Boczniewicz (leinad007), który aż siedmiokrotnie rozwiązał test na maksymalną ilość punktów.

Aby wyłonić drugie i trzecie miejsce przeprowadziliśmy dogrywkę, w której zarówno wrona jak i Becky13 zdobyły tę samą liczbę punktów. W związku z tym przeprowadziliśmy losowanie, które jako zdobywczynię drugiego miejsca wyłoniło:

     2.   Irenę Nowak (wrona)
     3.  
Trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Bekier (Becky13)

 

„Wróbel mazurek”
Marek Malisiewicz (gosiek4000)
III miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii dzieci

 

Konkurs „Mój Las” na najlepszy blog indywidualny

1. Pierwszą nagrodę za świetny, bardzo osobisty, niezwykle ciekawy i wszechstronny blog pt. „Leśny-duszek”, otrzymuje Katarzyna Bekier (Becky13)
2. Drugą nagrodę przyznaliśmy Kasi Łukasik (kkasia6) za również fascynujące leśne relacje w blogu pt. „Przyroda w sercu człowieka”
3. Trzecią nagrodę zdobyła Daria Nowacka (Daria1745) za blog pt. „Środowisko przyrodnicze - las”. Poruszyła w nim niezwykle ciekawe tematy dotyczące ekosystemu, jakim jest las.

Jury wyróżniło również blog Magdy Małeckiej (mm10) za ciekawy blog pt. „Polskie Lasy”

Internauci również ocenili blog Becky13 jako najlepszy. Drugie miejsce internauci przyznali Darii1745, a trzecie kkasi6. Nagrody dla faworytów internautów to eRysiowe gadżety, które zwyciężczynie otrzymają razem z nagrodami głównymi.

 

„Jaszczurka”
Fot. Michał Łuszcz (kaskader)
I miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii młodzież

 

Konkurs „Nasz Las” na najlepszy blog zbiorowy - najtrudniejszy do oceny, wszystkie blogi były pisane w sposób niezmiernie ciekawy. Bardzo nam zaimponowało i ucieszyło, że szkoły tak wiele robią dla ochrony przyrody i ekologii. Postanowiliśmy więc przyznać trzy główne nagrody i dwa wyróżnienia.

1. Pierwszą nagrodę otrzymuje trzeciac Koło eko-turystyczne ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu za blog pt. „Tropy na leśnych ścieżkach”.
2. Druga nagroda została przyznana gimnazjum3 za blog pt. „Żyjąc w zgodzie z naturą...”. Autorami blogu są uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Zaborowie.
3. Trzecia nagroda dla kola_przyrodniczego czyli dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu za blog pt. „Leśne Elfy”.

Wyróżnienia wędrują do:
- Eko-pupila czyli dla uczniów z Zespołu Szkół w Kełpinie za blog pt. „eko-pupil”
- Gimnazjum w Starym Bosewie za blog pt. „Przyroda i my”

Internauci za najlepszy blog uznali blog Leśnych Elfów. Drugie miejsce przyznali Eko-pupilowi,  a trzecie Gimnazjum w Starym Bosewie. Laureaci głosowania otrzymają od nas eRysiowe gadżety.

 

„Wyścigi”
Fot. Łukasz Wojciechowski
II miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii młodzież

 
Listę laureatów zakończą zwycięzcy konkursu, który cieszył się największą popularnością czyli konkursu „Leśne Impresje”.

Tegoroczna edycja „Leśnych Impresji” była niezwykła. Z każdym miesiącem przysyłaliście coraz więcej zdjęć. Ilości z kolei towarzyszyła coraz wyższa ich jakość – fotograficzna, przyrodnicza i artystyczna.

W klasie fotograficznej uczestnicy wszystkich kategorii wiekowych zaliczyli semestr na 6 z plusem. Nie to bowiem, komu jaki gatunek lub pejzaż udało się uwiecznić, ale jak wyglądał proces poznawczy, przygotowawczy, realizacyjny i decyzyjny – dają podstawy do oceny i uznania autora za twórcę świadomego i dojrzałego. W tej klasie wszyscy Uczestnicy fotograficznej rywalizacji kończycie rok z Wyróżnieniem. Za ciężką pracę nad kształtowaniem swoich umiejętności, eliminowanie błędów, cierpliwość twórczą, naukę, poniesiony trud i zapał w przyswajaniu ogromu informacji o kanonach sztuki i arkanach samej fotografii – wszyscy uzyskujecie notę Celującą.

Wartość przyrodniczo - dokumentacyjna Waszych zdjęć, z punktu widzenia ich treści, jakości, amplitudy pasji poznawczej – od leśnej i krajobrazowej, przez behawiorystyczną, aż po eksperymentalną: abstrakcyjną i impresyjną – przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Konkurs kolejny raz spełnił swoje zadanie. Poziomem swoich prac dowiedliście, że teza przyjęta przez Organizatorów jest prawdziwa, a założenie i przekonanie o Waszej niezwykłej wrażliwości, uczuleniu na przyrodę i umiłowaniu lasu – nie wymagają dodatkowych komentarzy. Rolę dowodu pełni Galeria.

 

„Start”
Fot. Grzegorz Sępołowicz (G_S)
III miejsce „Leśne Impresje”
w kategorii młodzież

 

Młodszą kategorię wiekową otwierają wyróżnienia. Otrzymują je:
- Hubert Kulas (Hubert) za zdjęcie „Przytulone drzewa
- Grzegorz Śliwka (grzessiek) za zdjęcie „Las”.

Trzecie miejsce zajęło zdjęcie „Wróbla mazurka” autorstwa Marka Malisiewicza (gosiek4000).
Na miejscu drugim uplasowała się fotografia saren pt. „Przyłapane”, które nadesłała Kinga Przyłucka (kinga99).
Miejsce pierwsze w tej kategorii Jury przyznało zdjęciu klempy z łoszakiem, którego Autorem jest Kamil Przysło (kamil10).

Wśród Młodzieży Jury uznało, że wyróżnienia otrzymują:
- Maciej Lach (reeb93) za zdjęcie żaby,
- Paulina Wierzgacz (pinia) za zdjęcie „Zielono mi”, 
- Łukasz Wojciechowski (wojer) za zdjęcie lisa pt. „Vulpes vulpes” 
- Tomasz Łozowski (Hunter) za zdjęcie „Byk we mgle”.

Miejsce trzecie zajęła fotografia „Start”, której autorem jest Grzegorz Sępołowicz (G_S).
Drugie miejsce otrzymuje Łukasz Wojciechowski (wojer) za zdjęcie „Wyścigi”.
Mierwsze miejsce w Konkursie Fotograficznym „Leśne Impresje” 2009 otrzymuje Michał Łuszcz (kaskader) za zdjęcie „Jaszczurka”

Wszystkim Uczestnikom Konkursów składamy serdeczne Gratulacje
Jury


 

 

 

 


Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2020 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij