dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Wolontariusze z Drezna posadzili las
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Wolontariusze z Drezna posadzili las

Wolontariusze z Niemiec
sadzili las w Polsce

Przez ostatnie dwa tygodnie Nadleśnictwo Piaski współpracowało z młodzieżą z Niemiec w ramach projektu pilotowanego przez Stowarzyszenie „Arche noVa” pt. „Drzewka przyjaźni – polsko-niemieckie spotkanie młodzieży”.

Na wieść o ogromnych zniszczeniach, jakie wyrządziłzeszłoroczny lipcowy huragan, młodzież z Drezna postanowiła przybyć do Gostynia, aby pomóc w usuwaniu skutków działania żywiołu.

Młodzi ludzie z zaangażowaniem pracowali na terenieleśnictwa Smogorzewo. Wolontariusze sadzili głównie sosnę zwyczajną, brzozę brodawkowatą, klon jawor oraz jarząb pospolity – łącznie ok. 8 tys. drzewek.

Nasi goście wraz z polską młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu pomogli nadleśnictwu także w akcji sprzątania pasa przydrożnego na terenie leśnictwa Kosowo.

Wspólna praca w terenie przepleciona została zajęciami w ramach edukacji leśnej. Pobyt gości z Drezna umilił wyjazd do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Na zakończenie Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Gostyniu zorganizowałokonferencję prasową. W spotkaniu tym, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gostyniu, wzięli udział organizatorzy z niemieckiego Stowarzyszenia „Arche noVa”, Nadleśnictwa Piaski, Urzędu Miasta i Gminy Gostyń, a także zaproszeni goście oraz lokalne media. Na konferencji podsumowano efekty dwutygodniowego pobytu wolontariuszy z Saksonii.

Młodzi wolontariusze nie kryli zadowolenia. Szczególne podziękowania złożyliNadleśnictwu Piaski za opiekę i zaangażowanie w prace. Jak twierdzili, miłym zaskoczeniem była polska gościnność w czasie Świąt Wielkanocnych we wsi Krajewice i klasztorze filipinów na Świętej Górze. Goście cieszyli się, że udało im się zrealizować projekt „Drzewka przyjaźni” i własną pracą symbolicznie przyczynili się do zmniejszenia skutków huraganu na Ziemi Gostyńskiej.

Ewa Koprowska
Nadleśnictwo Piaski


Dzięki współpracy
międzynarodowej w
gostyńskich lasach
rośnie już o 8 tys.
drzewek więcej
Młodzież z Niemiec
miała też okazję
zwiedzić OKL
w Gołuchowie
   

Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij