dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Gry i prezentacje Wasze Blogi Fotogaleria Leśnoteka Leśny Przewodnik
HOME  >  Aktualności  >  Zwycięzcy lutowych „Leśnych Impresji”
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Zdjęcie miesiąca – młodzież
Komentarze galerii
EmiKP
2019-01-02 18:09:33
Kto2019? :D

Emi1234Sz
2018-10-24 15:06:46
LoL😏😏😏

hej
2018-05-12 14:52:49
gdzie są parki ?

tom
2017-11-04 09:55:21
ale troszke ciemne

tom
2017-11-04 09:53:45
po co to ptaki tam się nie zmieszczą

Zwycięzcy lutowych „Leśnych Impresji”

„Słonecznie”
Michał Malinowski

Luty dobiegł końca, a wraz z nim zakończyła się lutowa edycja Leśnych Impresji. Tak jak cały kraj zasypało śniegiem, tak i strony eRysia zapełniły się zdjęciami.

Różnorodność prac jakie przysłaliście do naszego konkursu, była bardzo duża. Od pasikoników, biedronek i innych małych stworzeń, poprzez ptaki – po duże ssaki. Zdjęć krajobrazowych nie brakowało. O ile zdecydowana większość prac była związana z lasem, to pojawiły się  także fotografie kwiatków w ogródkach czy piesków na trawnikach, których ni jak nie można było wpasować w środowisko leśne.

Jakość techniczna zdjęć była różna – od zdjęć typowo dokumentalnych, pokazujących ciekawą sytuację, coś co wymagało natychmiastowej reakcji i reporterskiego instynktu, po zdjęcia wyważone, wyczekane i technicznie dopieszczone, takie jak zdjęcia ptaków z ukrycia czy krajobrazów z magicznym światłem.

Warsztat techniczny w wielu przypadkach wymaga jeszcze dopracowania, zwłaszcza jeśli chodzi o kadrowanie. O tym, jak planować zdjęcie, jakie proporcje zachować w kadrze, aby ciekawy motyw, sytuacja nie traciła na swoim wyrazie poprzez niedopracowane kadry – będziecie mogli przeczytać juz niedługo w dziale porad fotografa na stronie eRysia.

Ponieważ nadeszło bardzo dużo dobrych zdjęć postanowiliśmy przyznać dwie pierwsze nagrody. Otrzymali je:

  • Michał Malinowski za zdjęcie „Słonecznie 1”
  • Łukasz Wojciechowki za zdjęcie „Zdziwiony”

Ale na tym nie koniec... Jury postanowiło wyróżnić zdjęcie Artura Hałusa za zdjęcie „Leśny kulig”. Zdjęcie nie weźmie udziału w czerwcowym finale, ale chcieliśmy tym wyróżnieniem docenić starania Artura i zachęcić go do dalszych poszukiwań.

Wiosna coraz bliżej, słońce coraz wyżej nad horyzontem, więc ruszajmy w knieje szukać inspiracji do tworzenia ciekawych zdjęć.
Antoni Kasprzak

UWAGA – ZMIANA REGULAMINU!!!

Ponieważ nadsyłacie bardzo dużo zdjęć, często niezwiązanych z tematem, ale często niewiele różniących się od siebie postanowiliśmy, od kwietnia, zmienić regulamin konkursu.

Uważamy, że dzięki temu dyskusje na temat konkursowych zdjęć będą bardziej czytelne. A nasz fotograf specjalista będzie mógł poświęcić cały swój czas na komentarze i udzielanie cennych wskazówek, a nie na przegrzebywanie się przez stosy podobnych zdjęć. W ten sposób też nie umknie mu żadne dzieło sztuki :)
  1. Nowy regulamin będzie obowiązywał od kwietnia.
  2. Każdy z uczestników może nadesłać do konkursu tylko 5 zdjęć w miesiącu.
  3. Zdjęcie należy umieszczać w folderze KONKURS
  4. Reszta galerii wciąż będzie do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli tam wrzucać tyle zdjęć ile pamięć Waszych aparatów pomieści :)

 
„Zdziwiony”
fot. Łukasz Wojciechowski
„Leśny kulig”
fot. Artur Hałus
   

Dodaj do:   Dodaj do facebook.comFacebook
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij